Planinstvo poleg ljubezni do gora pomeni tudi spoštovanje do narave nasploh ter do vseh njenih prebivalcev. Čeprav gore obiskujemo iz različnih razlogov ter na različne načine, naj bo naše udejstvovanje skrbno in odgovorno. To poslanstvo združuje tako planinska društva, kot ostale organizacije, ki so del Planinske zveze Slovenije (PZS). Namen organizirane planinske dejavnosti pa je predvsem varnejša izvedba aktivnosti ter prenos znanja in vrednot na širšo skupnost. V okviru tega planinska društva vzdržujejo planinske poti in postojanke, ki so na voljo vsem ljubiteljem narave. Z včlanitvijo planinka, oziroma planinec aktivno podpira te dejavnosti, s tem pa istočasno pridobi mnoge ugodnosti:

• Člani PZS smo nezgodno zavarovani med aktivnostmi v gorah,
  • ugodneje prenočujemo v planinskih kočah (30% ali 50% popust) ter
  • smo deležni popusta v številnih trgovinah s planinsko opremo
Kategorija članstva Članarina [€]
A Polnoletna oseba - aktivni obiskovalec/obiskovalka domačih in tujih gora z največjim obsegom ugodnosti. 68,00
A/d (družinski popust) 61,60
B Polnoletna oseba - aktivni obiskovalec/obiskovalka domačih in tujih gora z osnovnim obsegom ugodnosti. 32,00
B/d (družinski popust) 25,80
B1 Polnoletna oseba - oseba, starejša od 65 let z osnovnim obsegom ugodnosti. 24,00
S+Š Srednješolec/ka ali študent/ka, do vključno 26. leta starosti, z osnovnim obsegom ugodnosti. 21,00
S+Š/d (družinski popust) 17,00
P+O Predšolski ali osnovnošolski otrok, z osnovnim obsegom ugodnosti. 9,00
P+O/d (družinski popust) 7,20
OPP Oseba s posebnimi potrebami, z osnovnim obsegom ugodnosti. 9,00
OPP/d (družinski popust) 7,20
VRSTE IN CENIK ČLANSTVA PD DRAVA MARIBOR

Kategorije ter cenik za letošnjo sezono najdete v spodnji tabeli, članarino pa je možno poravnati vsak torek v času uradnih ur, med 18.00 in 19.00 v prostorih društva na Valvasorjevi 59 v Mariboru. Več o članstvu ter ugodnostih najdete na spletnih straneh Planinske zveze Slovenije (PZS).