Dragi planinke in planinci!

Življenje se počasi vrača v stare tire, s tem pa se prebuja tudi društvena planinska dejavnost. Naše društvo tako s prihodnjim torkom (18. 5. 2021) v času uradnih ur (18.00 – 19.00) spet odpira svoja vrata, začeli pa se bodo ponovno tudi organizirani izleti. Pri PD Drava si bomo prizadevali, da program prilagodimo tako, da bo omogočal varno in kakovostno izvedbo. Da pa bomo pri tem uspešni, se moramo vsi še naprej vesti previdno ter solidarno. Osnovna priporočila navajamo spodaj. Upamo, da se kmalu vidimo ter želimo varen korak in ostanite zdravi!

• V primeru slabega počutja, povišane telesne temperature ali drugih znakov bolezni se ne udeležujemo izletov in ne obiskujemo društvenih prostorov.
  • Kašljamo in kihamo v rokav.
  • Z rokami se ne dotikamo obraza.
  • Upoštevamo minimalno medsebojno varnostno razdaljo vsaj 1,5 m
  • Z drugimi se ne rokujemo in objemamo, temveč pozdravimo na drug način (pomahamo, se priklonimo, komolčkamo, dodamo še nasmeh in toplo besedo).
  • Na izletih smo opremljeni z zaščitno (čisto) masko ter razkužilom.
  • Uporaba zaščitne opreme je obvezna pri vstopu v društvene in vse druge zaprte prostore ter skupinska prevozna sredstva (avtobus, vlak).
  • Pri prevozu z osebnimi avtomobili se skupaj peljejo člani istega gospodinjstva, sicer morajo vsi udeleženci uporabljati zaščitno opremo.
  • Po vsakem stiku s površino, ki bi lahko bila okužena si razkužimo roke.
  • Prepovedano si je deliti pijačo z iste plastenke ali steklenice, velja tudi za alkohol.
  • Prepovedano si je deliti prigrizke.
  • Upoštevamo tudi vsa ostala navodila in priporočila NIJZ.