04 jun, 2015

izlet: Logarska dolina – Okrešelj (1392m)

Objavil Urednik v kategorijo: Izleti| Mladinski odsek

Planinsko društvo Drava organizira izlet na Limbarsko goro

13.6.2015

OB 6.00 PRI DVORANI TABOR (GORKEGA UL. 48, MARIBOR)
ali
OB 6.30 PRAGERSKO, PRED MERKATORJEM

6.15 (MARIBOR)
ali
6.40 (PRAGERSKO)

PREDVIDOMA DO 16TE URE

ODRALSI: 15€
OTROCI: 12€

NAJKASNEJE DO TORKA 9. JUNIJA Z VPLAČILOM NA DRUŠTVU, PRI VODNIKIH, ALI PRI KROŽKU V ŠOLI

MAJDA VAUPOTIČ, tel: 031 701 109
NINO AUER, tel: 041 257 595 (dosegljiv zvečer)

2-3 URE

IZ NAHRBTNIKA ALI NA KOČI

PLANINSKA (NAHRBTNIK, PLANINSKI ALI POHODNI ČEVLJI, PALICE), OBLAČILA PRIMERNA VREMENU, PLANINSKI DNEVNIK ZA ŽIGE

DODATNE INFORMACIJE IN VPLAČILA:

VSAK TOREK OD 18.00 DO 19.00 URE NA SEDEŽU DRUŠTVA

POGOJ:

PLAČANA ČLANARINA PZS ZA LETO 2015

OPIS POTI:

Pot nas bo tokrat vodila v znano in priljubljeno pribežališče ljudi, ki si želijo miru in narave. Značilnost tega konca Slovenije je silna goratost, saj gre za doline ledeniškega nastanka, ki sta jih led in voda v tisočletjih izdolbla v gorskih masivih Kamniško-Savinjskih Alp. Peljali se bomo mimo Igle in presihajočega studenca in nato skozi Solčavo. Po krajši hoji bomo prispeli do slapa Rinke, ki je izvir ledeno mrzle Savinje, ki kmalu ponikne in pride na plano šele pri Domu sester Logar. Nadaljevali bomo v smeri Okrešlja, kjer se nam bo odprl lep razgled na čudovite vrhove Kamniško-Savinjskih Alp (Mrzla gora, Brana, Ojstrica…). Na Frischaufovem domu na Okrešlju bomo imeli čas za užitek, počitek in občudovanje lepot narave. Okrešelj je ledeniška amfiteatralna krnica pod strmimi stenami Turske gore, Rink, Križa in Mrzle gore. Zanimiva je zaradi številnih visokogorskih kraških pojavov (škraplje, žlebiči) in pestre planinske flore.

Prijavnica

Ni komentarjev na "izlet: Logarska dolina – Okrešelj (1392m)"